Slava Klavora – Spomenik slavi!
Gledališka predstava Slava Klavora – Spomenik je v tem letu pobirala nagrade na regionalnem, nacionalnem in mednarodnem nivoju.

Gledališka predstava Slava Klavora – Spomenik je v tem letu pobirala nagrade na regionalnem, nacionalnem in mednarodnem nivoju.
V Kulturnem centru Pekarna je potekal dogodek Branje besede = branje sveta. Sestavljali so ga štirje pogovori z mednarodnimi gosti in koncert.
Pekarna Magdalenske mreže Maribor v okviru programa, ki se imenuje Evropska solidarnostna enota od 2004 deluje kot voditeljska, gostujoča in pošiljajoča organizacija.
Kulturni center Pekarna se po 25 letih delovanja formalno poveže v Pekarno Magdalenske mreže.
Dogodek Štoparski vodnik ob koncu Zemlje ozavešča o pomembnosti varovanja okolja.
Delavnica stop animacije za mlade s hrvaško režiserko animiranih in ekspetimentalnih filmov Deo Jagić v organizaciji Film Factory in Pekarne Magdalenske mreže Maribor, ki se je zaključila z razstavo animacij in objektov.
Mladi v projektu in stop animacijah o sodelovalnih in participatornih družbeno-ekonomskh praksah.
Na Koroški cesti v Mariboru si lahko ogledate prav posebno instalacijo.
V letošnjem šolskem letu se je na pobudo mladih oblikovala skupina, ki se ukvarja z vzroki, posledicami in načini blaženja okoljske krize.
Gre za zbirko spominov, izkušenj in notranjih konfliktov.
S spletno anketo želijo pridobiti odgovore, ki jim bodo pomagali pripraviti in izboljšati programe neformalnega izobraževanja
Gledališki kolektiv Pekarne Magdalenske mreže je v lanskem letu pripravljal predstavo o Slavi Klavori in komunistični mariborski mladini