Delavnice za ukrajinske družine v Layerjevi hiši v Kranju
Izražanje čustev, strahov in misli skozi tehniko kolaža je pomembna metoda likovne terapije. Rezanje, trganje in lepljenje podob ter slik ponuja ljudem možnost, da ustvarijo razdrobljene, a realistične pokrajine, realne ali nepredstavljive odseve svojega notranjega sveta.
V svetu, polnem negotovosti, ponarejene resnice, nasilja in celo vojne, si roke podajata dve evropski umetniški iniciativi. Slovenski festival sodobnega kolaža KAOS je povabil soustanoviteljice projekta kolažne umetnosti CUTOUT iz Kijeva, Ukrajine, da delijo svoja znanja, prakse in umetnost.
Annete Sagal, Katya Syta in Olha Syta, ustanoviteljice CUTOUT festivala, so dejavne na področju uporabe kolažne umetnosti kot metode likovne terapije. V ta namen v Kranju pripravljajo projekt Pod površjem (Under the Surface / Під поверхнею).
Gre za program delavnic za ukrajinske družine, ki živijo v Sloveniji, in strokovni program, namenjen pedagoškim delavcem ter strokovnjakom in študentom iz poklicev pomoči ter vsem željnim novega znanja.
Program bo potekal med 10. in 15. avgustom 2024. Organizatorji prijave zbirajo na art@layer.si. Program je brezplačen.
Strokovni program je na voljo na povezavi.
Program delavnic za ukrajinske otroke (v ukrajinskem jeziku) pa s klikom tu.
*Projekt podpira “Culture Helps / Культура допомагає” – projekt, ki ga sofinancira EU Program za ustvarjalnost in ga izvajata Insha Osvita (UA) in zusa (DE).
Vir: Layerjeva hiša v kranju