10. oktober: svetovni dan duševnega zdravja
Vsako leto na današnji dan, 10. oktobra, obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja.

Vsako leto na današnji dan, 10. oktobra, obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja.
Psihotične motnje so skupina duševnih motenj, ki jim je skupno pojavljanje psihotičnih epizod, ki močno vplivajo na naš vsakdan.
Za mejno osebnostno motnjo (BPD) so značilna intenzivna in nestabilna čustva, impulzivno vedenje in nestabilen občutek samega sebe.
Posttravmatska stresna motnja (PTSD) je duševna motnja, ki se lahko razvije po tem, ko oseba doživi oziroma je priča travmatičnemu dogodku.
16. maj je mednarodni dan celiakije. Kaj pa celiakija sploh je?
Odvisnost od drog je bolezenska navezanost na drogo, ki je posameznik brez pomoči ne more pretrgati, kljub temu da se zaveda njene škodljivosti.
Ob letošnjem dnevu zdravja so pri projektu Gaster Felix pripravili pregled ukrepov na področju prehrane, ki so močno izboljšali zdravje populacije.
Obsesivno-kompulzivna motnja ali OKM (ang. OCD) je četrta najpogostejša duševna motnja, ki prizadene okvirno 3 % prebivalstva. Njena razširjenost znotraj…
V obdobju, ko se temperature nižajo, dnevi pa krajšajo imamo pogosto manj energije. Kdaj pa začnemo govoriti o sezonski depresiji?
14. novembra obeležujemo svetovni dan sladkorne bolezni. V članku so predstavljeni vzroki, zapleti in nujno ukrepanje pri bolezni.
Med najpogostejše duševne motnje spadajo motnje razpoloženja, motnje hranjenja, vedenjske motnje, samopoškodovanje in samomor.
Zaradi visoke pojavnosti je obeleževanje in poučevanje o sladkorni bolezni izrednega pomena tudi danes – 29 let kasneje.