10. oktober: svetovni dan duševnega zdravja
Vsako leto na današnji dan, 10. oktobra, obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja.
Vsako leto na današnji dan, 10. oktobra, obeležujemo svetovni dan duševnega zdravja.
Razprava o tem, ali je zajtrk najpomembnejši obrok dneva, se pogosto vrti okoli vprašanj o prehranskih navadah, zdravju in splošnem počutju.
Odlašanje opravljanja nalog je več kot le slaba navada; ima globoke psihološke korenine, ki jih je vredno raziskati.
Mleko je pomemben del v naši prehrani, saj ga lahko uživamo v njegovi prvotni obliki ali pa ga predelujemo v razne sladke in slane izdelke.
Obsesivno kompulzivna motnja je ena najpogostejših duševnih motenj in lahko močno vpliva na vsakdanje življenje ljudi.
Zdi se, kot da je ponekod slišan slogan 3-5 kosov sadja na dan postal novi “Eno jabolko na dan odžene zdravnika stran“. Pa je temu res tako?
Je prehranjevanje s “športno“ prehrano zares zdravo prav za vse ljudi? Kje se skrivajo pasti in na kaj je potrebno biti pozoren?
Panični napadi so časovno omejena obdobja izrazito povečane tesnobe. Razvijejo se nenadoma in dosežejo vrh v roku desetih minut.
Vse več prebivalcev na Zemlji vse bolj bremeni okolje, ekosisteme in dobrobit rejnih živali. Povečuje se potreba po živalskih beljakovinah.
Perfekcionizem je osebnostna lastnost, za katero je med drugim značilno iskanje brezhibnosti, doseganje zelo visokih ravni uspešnosti.
V prispevku se sprašujemo, kakšen vpliv ima monotono delo v restavracijah s hitro prehrano na zaposlenega.
Društvo študentov medicine Slovenije je pripravilo koristne nasvete in strategije, ki krepijo duševno zdravje in izboljšujejo razpoloženje.
Bipolarna motnja je motnja razpoloženja, za katero so značilna obdobja izmenjujočih se depresivnih in maničnih/hipomaničnih epizod.