Mladinski sektor

Zaključno srečanje Erasmus+ projekta Youth Worker 4 Legality

30. 4. 2025 avtor: Združenje EPEKA
grafika

Združenje EPEKA, so. p., sodeluje v mednarodnem Erasmus+ projektu Youth Worker 4 Legality. Namen tega projekta je preprečevanje mladoletniškega prestopništva s pomočjo pozitivnih zgodb in vrstniških izobraževalnih strategij.

V začetku maja 2025 se bo v italijanskem Neaplju odvilo zaključno srečanje projekta, na katerem bomo s partnerji iz Srbije, Avstrije in Italije analizirali dosežke in razpravljali o prihodnjih možnostih sodelovanja.

Dogodek bo vključeval več faz, namenjenih promociji in razširjanju rezultatov projekta, vključevanju širšega občinstva in povečanju učinka opravljenega dela s pomočjo multiplikativnih dogodkov, ciljno usmerjenih dejavnosti in priložnosti za mreženje.

Infopack

Projekt Youth Worker 4 Legality je namenjen preprečevanju mladoletniškega prestopništva s pozitivnimi zgodbami in vrstniškimi izobraževalnimi strategijami. Cilji vključujejo spodbujanje pozitivnih zgodb mladih, ki so premagali kriminaliteto, in uvajanje vrstniških izobraževalnih strategij za usposabljanje mladinskih delavcev.

Projekt si prizadeva ustvariti pozitiven učinek pri preprečevanju mladoletniškega prestopništva, zagotoviti pozitivne vzornike ter usposobiti mlade voditelje za vplivanje in podporo ogroženim mladim. S pomočjo konstruktivnih zgodb in vrstniških izobraževalnih strategij želi projekt spodbuditi spremembe in prispevati k boljši prihodnosti ranljivih mladih.

Pričakovani rezultati

Po vzpostavitvi digitalne platforme se pričakuje 70-odstotno izboljšanje veščin promocije pozitivnih vzornikov. Pravtako tudi 70-odstotno izboljšanje pedagoških sposobnosti animatorjev pri izvajanju vrstniškega izobraževanja. Razvit bo tudi digitalni priročnik za ustrezno implementacijo vrstniških izobraževalnih strategij.

Partnerji projekta

Projekt Youth Worker 4 Legality vključuje več evropskih partnerjev, kot so Sofinatass iz Srbije, Bianna iz Avstrije, Bellezzadieci iz Italije in EPEKA iz Slovenije.

Mladinski program EPEKA sofinancirajo Urad Republike Slovenije za mladino, Mestna občina Maribor in Erasmus+.

*Projekt financira Evropska unija. Izražena stališča in mnenja so le avtorjev in ne odražajo nujno stališč Evropske unije ali Evropske izvajalske agencije za izobraževanje in kulturo (EACEA). Niti Evropska unija niti EACEA nista odgovorni zanje.