Vključevanje mladih v procese odločanja in ustvarjanje pogojev za vključevanje v družbo sta pomembna pogoja za razvoj avtonomnih in odgovornih posameznikov ter ključna za napredek družbe. Eden od načinov, ki mladim ponujajo prostor in možnost za vključevanje v odločanje, je strukturirani dialog, ki se po novem imenuje mladinski dialog. Mladinski dialog je mehanizem, nastal na pobudo, podano s strani Evropske komisije leta 2010. Razvil se je kot metoda dela pri posvetovanju z mladimi s ciljem, da se spodbudi njihova aktivna participacija v družbi. Gre za instrument, s katerim se mladi, mladinske organizacije in mladinski sveti ter raziskovalci s področja mladine aktivno vključujejo v politični dialog z odgovornimi za mladinsko politiko. Mladi na podlagi svojih izkušenj izpostavijo izzive, s katerimi se soočajo, izrazijo svoje mnenje in s tem oblikujejo ukrepe, ki jih v dialogu naslovijo na odločevalce.
→ Mladinski dialog
Zakaj je pomemben mladinski dialog?
Okvir mladinskega dialoga v Evropski unijiMladinski dialog v SlovenijiUdeležba na Evropski mladinski konferenci v Španiji
Ambasadorja mladinskega dialoga Aiden Jurij Franko in Ajda Podlesnik sta se na začetku oktobra udeležila Evropske mladinske konference v Španiji.

Izmenjevalnica idej
V septembru smo pričeli s programom Izmenjevalnica idej, dogodkom, ki pomeni odprto izmenjavo idej za namen oblikovanja mladim prijaznega programa.

Mladi želijo prevzeti odgovornost zase in za druge
Z mladimi za mlade! V članku so predstavljene nove aktivnosti v okviru projekta Trialog.

Ob Mednarodnem dnevu mladih
Predstavniki Mladinskega sveta Slovenije (MSS) so ob Mednarodnem dnevu mladih javno spregovorili o največjih problematikah mladih.

Postani ambasador Evropskega mladinskega dialoga
Postani ambasador Mladinskega dialoga in oddaj prijavo do konca avgusta 2023.

Gospodarski minister Matjaž Han je na vabilo dijaške skupnosti obiskal EŠ Celje
Dijaška skupnost Celje je v sodelovanju z Ekonomsko šolo Celje pripravila pogovor z gospodarskim ministrom Matjažem Hanom.

Uporaba stripov kot orodje dela z mladimi »projekt CO-MIX«
Projekt je usmerjen v zagotavljanje krepitve kompetenc mladinskih delavcev ter razširitve nabora aktivnosti, ki jih uporabljajo pri delu z mladimi.

Dialog mladih z mag. Tino Kosi: »Upam, da bomo korak po korak naredili vse optimalno za naš mladinski sektor.«
Mladi so se v dialogu z mag. Tino Kosi pogovarjali o duševnem zdravju, zaposlovanju in vključevanju v družbo. S kakšnimi izzivi se srečujejo?

Kako spolno neenakost razumejo mladi?
V razpravi o spolni neenakosti pogosto sodelujejo predstavniki starejše generacije. Kaj pa si o spolni neenakosti mislijo mladi?

Debata v Kamniku
V kamniškem mladinskem centru se je odvil debatni dogodek na temo politike, zasebnosti in informiranosti.

Mladi z evropskim komisarjem o zeleni in solidarni Evropi
150 aktivnih mladih se je zbralo v Hiši EU na mladinskem dialogu z evropskim komisarjem Janezom Lenarčičem. Pogovarjali so se o zeleni in solidarni EU

Zmanjšajmo dostopnost do alkohola in na cestah ga bo manj!
Posvet Heroji furajo v pižamah v Krškem združil mlade s strokovnjaki in odločevalci, iskali so rešitve o preprečevanju vožnje pod vplivom alkohola.
